UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6 STYCZNIA 2020
W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Ciśca, już po raz drugi, przeszły orszaki królewskie. Orszak czerwony przyszedł spod kaplicy na Małym Ciścu, niebieski wyruszył
z Dużego Ciśca (z placu Dziedziców), a zielony - z Baraniej Cisieckiej. Nie zabrakło w nich dzieci z zespołu regionalnego „Małe Cisy”. Wszyscy spotkaliśmy się przy grocie Matki Bożej, a następnie w uroczystej procesji udaliśmy się do kościoła. Czynnie włączyliśmy się w liturgię mszy św. i śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie kapeli Czesława Węglarza. Po mszy św. mieliśmy możliwość kolędowania przed królami, księżmi i licznie zgromadzoną publicznością. Nasze wykonanie kolęd i pastorałek bardzo spodobało się słuchającym.
Dziękujemy organizatorom ( parafia, wspólnota Rycerstwa Niepokalanej oraz stowarzyszenie "Mały Cisiec - Wielka Sprawa") za to, że mogliśmy się włączyć w tę piękną uroczystość. Dziękujemy również za udostępnienie zdjęć.
O tej pięknej uroczystości można przeczytać na poniższych stronach:
https://bielsko.gosc.pl/gal/pokaz/6083570.Orszak-Trzech-Kroli-w-Ciscu-2020/135#gt
https://bielsko.gosc.pl/…/6083584.Cisiec-goscinnym-Betlejem…
Świąteczne spotkanie z seniorami
10 stycznia w naszej szkole miało miejsce spotkanie z seniorami. Cieszymy się, że mogliśmy umilić im ten wspólnie spędzany czas. Nasz zespół zaprezentował swój program taneczny, a grupa kolędnicza z pomocą pana Czesława Węglarza pięknie odegrała przedstawienie obrzędowe „Obchodzenie z szopką – pastuszkowie i aniołowie” oraz winszowała na Boże Narodzenie i Nowy Rok.
Sztuka ludowa – drewniane koniki i ptaszki
6 października 2020 roku grupa młodsza dziecięcego zespołu góralskiego „Małe Cisy” wzięła udział w warsztatach zabawkowych. Podczas zajęć dzieci poznały historię oraz technikę tworzenia tradycyjnych zabawek. Każdy z uczestników własnoręcznie pomalował drewnianego ptaszka lub konika. Było wiele radości i pozytywnych emocji przy tworzeniu swoich niepowtarzalnych wzorów.
Zajęcia warsztatowe z zakresu polskiej sztuki ludowej poprowadził Tadeusz Leśniak, twórca ze Stryszawy. Odbyły się one w ramach mikroprojektu „TransEtno – spotkania z tradycją polsko-słowackiego pogranicza”. Organizatorem zajęć warsztatowych był Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.
Z nowym zapałem!
Z powodu pandemii działalność dziecięcego zespołu regionalnego „Małe Cisy” w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 została mocno ograniczona.
Bardzo ucieszyliśmy się, że mogliśmy wrócić do szkoły w nowym roku szkolnym i że będziemy mieli możliwość uczestniczenia w próbach, warsztatach i wędrówkach. Na rozgrzewkę postanowiliśmy zrobić sobie solidną zaprawę.
26 sierpnia starsza grupa zespołu wyruszyła z Rajczy na Halę Redykalną. Następnie wyruszyliśmy na Halę Lipowską i Halę Rysianka. Była tak piękna pogoda, że chcieliśmy jak najdłużej posiedzieć na polanie i podziwiać Beskidy oraz widoczne w oddali Tatry. Było super! Niestety przyszedł czas na powrót. Zeszliśmy do Żabnicy, a potem wróciliśmy do domu.